ÇFARË JENI DUKE KËRKUAR ?
ARREDIMI Arredim dhe mobilie për shtëpi Dollap rrobash Mobileri antike Mobilie - prodhim me shumicë Mobilie - shitje me pakicë Mobilie antike Mobilie me stil antik - shitje me pakicë Mobilie me stil antik -prodhim me shumicë Mobilie me stil artistik - prodhim me shumicë Mobilie me stil artistik - shitje me pakicë Mobilie metalike Mobilie për anije Mobilie për fëmijë Mobilie për lulishte dhe tarraca Mobilie për tu montuar-bëje vet Mobilie prej kashte Mobilie prej kashte - prodhim me shumicë Mobilie prej kashte - shitje me pakicë Riparime mobiljesh Tregti e mobiljeve të përdorura Arredim dhe mobilie profesionale Arredim për banka Arredim për bare dhe restorante Arredim për dyqane dhe supermarkete Arredim për farmaci Arredim për hotele Arredim për kinema dhe teatër Arredim për objekte të shenjta Arredim për parukeri dhe institute bukurie Arredim për shkolla dhe komunitete Arredim për spitale, klinika, zyra mjekësore Arredim për zyra Mobilie metalike për zyra Mobilie për laboratorë shkencore Mobilie për spitale Mobilie për zyra Arredim për banjo dhe hidrosanitare Banjo - aksesorë dhe mobilie Bolier Hidrosanitare - prodhim Hidrosanitare - shitje Pasqyra Rubineta dhe aksesorë Sauna dhe banjo turke - paisje Artikuj shtëpiakë Artikuj për të sapolindur dhe fëmijë Artikuj shtëpiakë Gota, komplete pjatash plastike dhe letre Karroca për bebe Kartopecetë Kashtë, atikuj dhe materiale prej kashte Kristale Letër muri - prodhim me shumicë Letër muri - shitje me pakicë Pazar dhe kinkaleri Poçeri Porcelan - prodhim me shumicë Porcelan - shitje me pakicë Qelqurina artistike - prodhim me shumicë Qelqurina artistike - shitje me pakicë Qirinj dhe pishtarë Sete Shkrepëse Thika, gërshërë dhe mjete për prerje Dekorime arredimi Abazhurë Abazhurë - prodhim me shumicë Abazhurë - shitje me pakicë Abazhurë të ndryshëm Akuariume dekorative dhe paisje Artikuj për funerale Bilardo dhe paisje Glob për abazhurë Kasaforta dhe dollapë të blinduar Komo Korniza dhe dekorime - prodhim me shumicë Korniza dhe dekorime - shitje me pakicë Korniza qeramike për foto Kutia postare Lule dhe bimë artificiale - prodhim me shumicë Lule dhe bimë artificiale - shitje me pakicë Mbrojtëse druri për kaloriferë Ndriçim prej xhami Objekte fetare Oxhaqe, furra për kopshte dhe barbekju Plinta Rafte metalike Rafte metalike të lëvizshme Shkallë të brendshme Soba ngrohëse Xhama artistikë Dru dhe materiale gjysëm të gatshme Blloqe betoni - prodhim dhe tregtim Dru fin - ekzotik Dru zjarri Kuti druri Lëndë druri Paleta Parket Perpunim druri Profile druri, kompesatë - prodhim me shumicë Profile druri, kompesatë - shitje me pakicë Tallash Tapa druri Vegla pune Makineri dhe paisje për mobilje dhe industrisa e drurit Aksesorë mobilerie Bojëra për lyerje druri Lesh për dyshekë Makinë prerëse Makineri për përpunimin e drurit - prodhim Makineri për përpunimin e drurit- tregtim Materiali arredimi Mentesha Mobileri dhe zdrukthtari - materiale Sfungjer gome Sharrë rrethore Tapiceri mobiliesh Vegla për punimin e drurit Mobilie kuzhine dhe elektroshtëpiake Aspirator për kuzhina dhe laboratorë Elektroshtepiake - prodhim me shumicë Elektroshtepiake - riparime dhe shitje me pakicë aksesorësh Elektroshtepiake - shitje me pakicë Elektroshtëpiake in kaso Frigoriferë për përdorim shtëpiak - prodhim me shumicë Frigoriferë për përdorim shtëpiak - riparim Fshesë me korrent dhe luçidues për përdorim shtëpiak Kuzhina, furra dhe soba për përdorim shtëpiak Lavaman Lavastovilje dhe lavatriçe - riparim Makinë rroje elektrike Mobilie për kuzhinë Paisje për kuzhina Pjesë këmbimi për elektroshtëpiake - prodhim me shumicë prova Televizorë, videoregjistratorë dhe radio - prodhim me shumicë Televizorë, videoregjistratorë dhe radio - riparime Televizorë, videoregjistratorë dhe radio - shitje me pakicë Mobilie për dhoma gjumi dhe paisje Dyshekë Dyshekë - prodhim me shumicë Dyshekë - shitje me pakicë Dyshekë pranveror - prodhim me shumicë Krevate Krevate për fëmijë Mobilie për dhoma gjumi Susta për krevate Produkte pastrimi Disqe dhe copa për makina pastruese Dyll për mobilie dhe dysheme Fshesa dhe furça Letër higjenike dhe kuzhine Sallone, kolltuqe, karrige dhe tavolina Karrige dhe tavolina - prodhim me shumicë Karrige dhe tavolina - shitje me pakicë Kolltuqe dhe divane - prodhim me shumicë Kolltuqe dhe divane - shitje me pakicë Sallone Shërbime dhe punime për arredim dhe industria e drurit Arredime dhe arkitekturë e brendshme Dekore dhe dekorues Gdhendje druri Magazina mobiliesh Makinë prerëse druri Marangozë Përfaqësues shitjesh - arredim, mobilie dhe tapete Përfaqësues shitjesh - orendi shtëpiake dhe artikuj për dhurata Punime druri Punime me sharrë Restaurime arti Shkëlqim, llustër dhe lyerje me bojë mobiliesh Studio dizajn Tapiceri në letër Tapiceri në stof dhe lëkurë Tornime druri Xhama, kristale dhe pasqyra - punime dhe trajtime Tekstile arredimi, tenda dhe tapete Mokete Rrugica dhe aksesorë Tapete Tapete dhe mokete Tapete persiane dhe orientale Tapiceri prej stofi, plastike dhe lëkure Tapicier Tekstile Tenda dielli Tenda veneziane dhe vertikale
ART & KULTURË Arti dhe veprat artizanale Akademi Galeri arti Metale - punime artistike Piktorë arti dhe skenografë - studime Skulptorë arti - studime Botime Agjenci dhe studio editimi Agjenci lajmesh Gazeta shitës Gazeta, libra dhe revista - shpërndarja dhe publikimi Gazetarë Libra - agjenci depozitimi Libra, revista dhe libra vizatimor të përdorur Librari Librari antike Materiale për reklama Publicitet- agjenci reklamash Botimi Gazeta dhe revista - botime Shtëpi botuese Shtëpi botuese muzikore Kinematografia dhe radiotelevizioni Bileta për koncerte dhe spektakle - shitja dhe prenotimi Dekodera dhe karta për platforma dixhitale Filma audiovizual, reklama dhe multimedia - realizimi dhe dyfishimi Kinema dhe TV - drejtimi dhe skenari Kinema dhe TV - prodhime dhe studime Kinema dhe TV - regjia dhe skenografia Kinema dhe TV - shpërndarja dhe dhënia me qira Kinema dhe TV - Zhvillim, stampim dhe titra Kinematografia - impiante, aparatura dhe materiale Reklamim - konçensionar kinemaje, tv dhe radio Trasmetime radiotelevizive Vendodhje për spektakle dhe evente Shërbime kulturore dhe shfaqje Agjenci shfaqjesh dhe animacioni Aktor Biblioteka publike dhe private Evente dhe manifestime - organizime Festa - organizime dhe shërbime Kinema Muze dhe galeri arti Opera Qëndra artistike dhe muzikore Regjistrim zëri - salla prove Salla koncertesh Shoqeri artistike, kulturore dhe rikreative Teatër Video kaseta, dvd dhe video lojëra - shitja me pakicë dhe dhënia me qira Shkolla dhe shërbime shkollore Autoshkolla Çerdhe Institute profesionale private Institute teknike private Kolegje, konvikte me dhe pa ngrënie Konsulencë edukimi Kopështe private Kopshte & çerdhe private Kopshte & çerdhe shtetërore Kurse Arte Marciale Kurse gatimi Kurse gjuhësh Kurse kërcimi Kurse kompjuteri Kurse mësimore Kurse rrobaqepësie Lice private Pedagogjia - qendra dhe studime Qender kursesh Shkolla 9 vjeçare private Shkolla 9 vjeçare publike Shkolla arti Shkolla baleti dhe kërcimi klasik e modern Shkolla fillore Shkolla fillore private Shkolla sporti dhe stërvitje Shkolla të mesme private Shkolla të mesme të përgjithshme publike Shkollë dhe kurse korrespondencë dhe mësimi në distancë Shkollë diktimi dhe recitimi Shkollë e gjuhëve të huaja Shkollë informatike Shkollë magjistrature private Shkollë muzike dhe kantoje Shkollë orientimi, trajnimi dhe përgatitje profesionale Shkollë për estetiste Shkollë për lundrimin e anijeve dhe varkave Shkollë për parukiere Shkollë për personat me aftësi të kufizuara dhe për rehabilitimin fizik Shkollë për pilot avioni Shkollë publike Shkollë stenografie Universitete dhe institute për studime të avancuara Universitete private Universitete shtetërore
AUTOMOTO & TRANSPORT Automjete dhe mjete transporti Autobusë-furgonë Automjet për transport mallrash Autovetura elektrike Autovetura të përdorura Industria e hapësirës ajrore Industria e hekurudhave Kamionë industrialë Konçensionarë autobusësh Konçensionarë kamionësh Konçensionarë makinash Makina tregtare Prodhim makinash Prodhim motoçikletash Rimorkio për mjete transporti Rimorkio që zbrasen Servis makinash për autovetura industriale Shijte makinash Shitje dhe riparim motoçikletash Vetura transporti Mjete transporti dhe aksesorë Gps Mbulesa dhe tapiceri makinash Pajisje për automjete - prodhim Pajisje për automjete - tregtim Pjesë këmbimi per motorrë-Prodhim me shumicë Pjesë këmbimi per motorrë-Shitje me pakicë Riparime tapicerie per makina Tahograf Paisje dhe sisteme magazinimi Ashensorë kaminonësh Çikrik për ngarkesa të rënda Kamionë me vinçë me qira Logjistike industriale Mekanizëm ngirtjeje Peshore për mjete transporti Pirunë dhe aksesorë transporti Pirunë dhe aksesorë transporti me qira Pirunë ndërtimi Rripa për mjete transporti Shitje kamionësh me vinç Shitje vinçash Shkallë elektrike Transportues mekanik dhe pneumatik Vinç i palëvizshëm - ndërtim Vinça me qira Paisje për ofiçinat e riparimit Bateri makinash Elektroauto Gomistë dhe lavazhe Riveshje gomash Servis makinash Pjesë këmbimi për makina Bori për automjete Dinamo motorri Dritat dhe fenerët Filtra vaji dhe karburante Guarnicion per makina Impiante gazi-prodhim,tregëtim dhe instalim Karburator Marmita për motorrë Motorrë për mjete lundrimi Prodhim dhe shitje me shumice për pjesë elektrike për automjete dhe motorrë Prodhim pjesë këmbimi për automjete Radiatorë për autovetura Rrota dhe disqe për autovetura Shitje pjesë këmbimi për automjete Riparim I mjeteve të transportit Elektroauto - ofiçina riparimi Filtra makinash Kantier anijesh - mirëmbajtja, riparimi dhe shkatërrimi Kolaudim I kualifikuar Kontrolli teknik i automjeteve Lyerje makinash Ofiçina dhe qendra shërbimi Pjesë këmbimi Riparim xhamash dhe pasqyrash për makina Servis makinash Servise të profilizuara Xhenerik Shërbime ndihmëse për mjetet e transportit Autolavazh Autostrada, tunele dhe vendparkim kamionash Distributorë gazi Distributorë karburanti Garazhe dhe parking Karrotrec Pratikë autoshkolle Shërbime portuale Varrezë makinash Shërbime ndihmëse për transportin Agjentët dhe përfaqësuesit - automjete, motoçikleta, biçikleta dhe aksesorë Helikopterë dhe punë ajrore Pronarë anijesh Transport detar - ndërmjetësim Shërbime për magazinimin dhe zhvendosjen Hamall ngarkim mjete transporti Kooperativa prodhuese, punë dhe shërbimesh Magazina të mjete transporti Magazinimi dhe mjete transporti Menaxhimi i mjeteve te transportit Peshat dhe mjete transporti Transport publik dhe privat Taksi Transporti dhe shpërndarja e mallvare Agjenci doganore Agjenci spedicionere Dërgesa ajrore, tokësore dhe detare Dërgesa doganore Dërgesa internacionale Korrier Transport Transport ajrorë Transport ekspres Transport hekurudhor dhe ndërqytetas Transport internacional Transport kontinierësh Transport makinerish Transport mallrash dhe makinerish të rënda Transport objektesh dhe mallrash Transport rrugor Transportues frigoriferik Trasporte te veçanta
ELEKTRIKE & ELEKTRONIKE Elektronika industriale, produktet dhe aparaturat Aparatura për matje elektriciteti dhe elektrociteti Aparaturat elektronike Automat elektrik, elektronik dhe pneumatik Elektronika industriale Gjeneratorët elektrik dhe elektronik Impiante dhe makineri për qarqe elektrike Nënstacion elektrik Telekomandat dhe radiokomandat Elektronika profesionale e konsumit Aparatura dhe impiante autoviziv - prodhimi, shitja dhe dhënia me qira Artikuj didaktikë Bokse muzikorë Impiante per televizorë me qark të mbyllur Impiante për transmetim kabllor Lojëra kompjuterike dhe bilardo Lojëra kompjuterike dhe bilardo prodhim me shumicë Makina llogaritëse Radio automjetesh Sinjalizime akustike dhe ndriçuese Sterefonia dhe riprodhimi i tingujve Vegla muzikore Elektroshtëpiake Kuzhina profesionale Lavastovilje dhe lavastovilje profesionale Përfaqësues shitjesh për elektrike dhe elektroshtëpiake Peshore te vogla dhe industriale Elektroteknika industriale Aparatura elektrike civile dhe industriale Aparatura ndriçimi Bateri dhe bateri të karikueshme Çelësa elektrike dhe priza Çelësa të vegjël Elektromagnet Elektromekanika Elektroteknika Gjeneratorë Impiante elektrikë Kabina elektrike dhe transformatorë Kondensator rryme Llampa neoni Llampa për përdorim industrial dhe mjekësor Magnetë Motorrë elektrikë dhe paisje Panele elektrike Prodhim bateri Relé elektromagnetike me kronometër Transformatorë elektrik Trasmetues për motorrë elektrik Elektroteknika profesionale Llampa elektrike dhe fosforishente Shenja ndriçuese Tharës të ndryshëm profesionalë Materiale dhe paisje elektronike Fotocelulë Karta grafike Komponentë elektronik Përçues Reaktor për llampa fosforishente Televizor dhe radio - lëndë të para dhe materiale Metale dhe komponentë elektroteknik Elektrovalvula Fibra optike Fije elektrike Fisha lidhëse Izolant elektrik Izolues elektrik Kabllo dhe tela elektrik dhe telefonik Kapikorda dhe koka teli Kronometër Lidhës elektrik Materiale elektriciteti - prodhim Materiale elektriciteti - shitje me pakicë Materiale elektriciteti - shitje me shumicë Matës kapaciteti elektrik Qarqe lidhëse elektrike Rezistenca elektrike - prodhim dhe shitje Rezistenca elektrike të mbështjella Stabilizues tensioni Tela dhe shirita për mbështjelljen elektrike Termorezistencë
KIMIA & LËNDËT PLASTIKE Makineri, impiante dhe paisje të industrisë kimike Aerosol dhe sprajt - produkte dhe paketimi Autoklava Bojëra - makineri Bombël metalike Distilim - impiante dhe paisje Distributorë karburanti - ndërtime dhe instalime Furra për tharjen e bojërave Impiante kimike industriale - projektim dhe ndërtim Kabina për bojëra industriale Kimia, kozmetika dhe industria farmaceutike - makineri Lyerje - impiante dhe makineri Mikser, blender dhe grirëse Mikser, blinder dhe përzierës Nxjerrje nafte - impiante dhe paisje Pistoletë për sprucim Pompa për acide dhe lëndë gërryese Prodhim qelqi për përdorim kimik dhe farmaceutik Shtrydhëse frutash Ujësjellës, tubacione gazi dhe nafte - instalime dhe pajisje Valvola për industri kimike Makineri, impiante dhe paisje, industria e materialeve plastike dhe gomave Gomë përpunime e vullkanizim - makineri Përpunim materiale plastike - makineri Presa me injektim për materiale plastike Saldues për materiale plastike Stampa material plastike dhe gome Naftë, gaz dhe karburant Asfalt, bitum dhe të ngjashëm Benzinë, vajgur dhe naftë Gaz dhe metan - shoqëri prodhimi dhe shërbime Gaz i kompresuar dhe i lëngshëm - prodhim me shumicë Gaz, metan dhe bombola për serbatorë - shitje me pakicë Karburante - prodhim dhe tregtim Lubrifikante - prodhim dhe tregtim Minerale, nxjerrje përpunim Nafta Ngrohje - karburant Qymyr - prodhim dhe tregtim Rafineri Vaj industrial Vaj mineral Vajra për përdorim industrial Ngjyra, bojëra dhe smalt Bojëra izoluese Bojëra mbrojtëse speciale Bojëra për automjete Bojëra për dysheme Bojëra për ndërtesa Bojëra për përdorim industrial Ngjyra, bojëra dhe smalt - prodhim me shumicë Ngjyra, bojëra dhe smalt - shitje me pakicë Veshje anti ndryshk dhe antiacid Produkte e prodhime gome dhe materiale plastike Amballazhime plastike Amballazhime prej polisteroli dhe shkrirë Artikuj të ndryshëm gome - prodhim me shumicë Artikuj të ndryshëm gome - shitje me pakicë Artikuj teknike gome - prodhim dhe tregtim Celefon Goma - shitje dhe rindërtime Goma - shitje dhe riparime Gomë natyrale dhe sintetike Laminate plastike - prodhim Laminate plastike - tregti Materiale plastike - prodhim dhe punime Materiale plastike - sfungjerë Materiale plastike - tregtim Materiale plastike akrilike, transparente dhe të ngurta Materiale plastike dhe artikuj të ndryshëm - prodhim me shumicë Materiale plastike dhe artikuj të ndryshëm - shitje me pakicë Materiale plastike dhe artikuj teknik Materiale plastike në kokrriza, pluhur dhe pastë Materiale plastike të përforcuara dhe materiale të përbëra Materiale plastike të qepura dhe të ngjitura Plexiglas Polesterol dhe polesterol I shkrirë Polietilen Profile dhe tela plastike Qese plastike Rezine - prodhim dhe tregtim Rezine sfungjer Serbatorë plastikë dhe me fije qelqi Sfungjer Sfungjerë Tuba gome Tuba plastik Produkte kimike Açeton dhe diluent Alkool Deodorantë Detergjentë Detergjentë industrialë Dezinfektues, pastrues dhe sterilizues Dyllë industrial Eksploziv Esenca, ekstrakte dhe produkte aromatike për parfumeri Filtra dhe solucione pastrimi Hidroizolime Ilaçe dhe produkte farmaceutike Karbon aktiv Kozmetikë, produkte bukurie dhe higjiene Kripra për përdorim industrial Ngjitës adeziv Ngjitës, mastiç dhe stuko Oksigjen për përdorim industrial dhe terapeutik Paisje dhe solucione për heqjen e yndyrërave kimike Parfume - prodhim dhe tregtim Prodhimi dhe përdorimi i fishekzjarreve Produkte kimike Produkte kimike industriale - prodhim Produkte kimike industriale - tregtim Sapuna të lëngshëm, pluhur dhe pastë Squfur Substanca, ngjyrues dhe pigmente për përdorim industrial Ujë i distiluar Shërbime dhe punime, industria e gomës dhe materialeve plastike Gomë e vullkanizuar Stampime gome Stampime materiale plastike Veshje industriale, gome dhe plastike Shërbime dhe punime, industria kimike Lyerje industriale Lyerje me spruco Lyerje me zjarr dhe në furrë Lyerje metalesh Përfaqësues shitjesh - produkte kimike, gome dhe materiale plastike
LETRA & SHTYPI Aparatura dhe sisteme për ambalazhim dhe paketim Ambalazhim - makineri Kontenierë - prodhimi, tregtimi dhe dhënia me qira Paketime dhe ambalazhe Artikuj për ambalizhim dhe paketim Bolierë - prodhim dhe tregtim Çanta kartoni Enë plastike - prodhim dhe tregtim Enë porcelani Kuti - prodhim dhe tregtim Kuti kartoni - prodhim dhe tregtim Kuti transparente Portofol për artikujt shkollorë Thasë dhe çanta ushqimesh Tubeta alumini, plastike dhe të ngjashme Letër, karton dhe produkte primare Celulozë dhe material për letër Letër ambalazhi Letër dhe karton - prodhim dhe tregtim Letër dhe karton i valëzuar Letër e riciklueshme Letër ngjitëse Letër për makineritë e zyrës Letra dhe shërbime Dosje, dosje me mekanizëm dhe albume dokumentash Etiketa Etiketa ngjitëse Kancelari Karta plastike, magnetike dhe smart - simbole Karta të veçanta Kartoleri Kuti kartoni Letër Letra të buta Mbajtëse kartoni dhe plastike Mostër Paketim kartoni Përfaqësues shitjesh - artikuj, kancelari dhe materiale për zyra Plastifikim Qese kartoni Makineri, impiante dhe paisje për industrinë grafike, të letrës dhe kartonit Arti grafik - aksesorë dhe paisje Arti grafik - impiante dhe makineri Bojëra Etiketa dhe stampime të bar kodeve - makineri dhe sisteme Fotokopjime dhe printime Karton - makineri Makinë shtypi me gomë reliev Makineri dhe paisje për lidhjen e letrave Makineri dhe paisje për stampime në rroba Makineri letre Makineri për prerje letrash Makineri për stampime Plastifikimi - impiante, makineri dhe paisje Printim fotosh dhe fotokopje Riprodhim dizajneve - makineri Vula dhe numërator Paisje dhe materiale për ambalazhim dhe paketim Ambalazhim - materiale dhe paisje Kapsula Letra të prera zbukuruese, celifon dhe dru Ngjitës Përbërja, printimi dhe paketimi Arti grafik Barkode Fotokopje Larje fotosh Lidhës librash Makinë rotative shtypi Makineri paketimi Materiale poligrafike Olografi Printim i fotove në metal Printim në pllaka zinku Printime Riprodhim tekstesh të vjetra Shtypshkronja Stampim në reliev Stampim në rroba Stampime dixhitale Stampime ne formate të medha Produkte të gatshme të printuara Agjenda, kalendarë dhe blloqe Artikuj të gatshëm për tu ngjitur Ftesa, kartolina urimi dhe kartolina të ndryshme Harta gjeografike, topografike dhe detare Letër e diagramatizuar dhe milimetruar Letër e stampuar për ngjitje Module dhe forma të gatshme Postera Printime artistike Printime për në xham dhe porcelan Shërbime për ambalazhim dhe paketim Paketimi dhe ambalazhimi për të tretët
MEKANIKA Aparatura dhe paisje mekanike Amortizatorë Aparatura dhe instrumente lazer Aparatura dhe paisje robotike Aparatura hidraulike Cilindra pneumatike dhe hidraulike Fermo për pistona motorri Filetim dhe thurje telash Filtra prese Gërsherë të mëdha industriale Impiante dhe paisje për ajër të kompresuaar Kabllo dhe tela elektrike dhe telefonike - makineri dhe paisje Kallëpe dhe makina kuposjeje Kthyes tubash dhe profilesh Linja tezgjahu - paisje dhe materiale Lubrifikante dhe vajra Makina qepëse industriale Makineri industriale Paisje mekanike Paisje pneumatike dhe hidropneumatike Pantografi Saldatorë dhe aksesorë Trajtime sipërfaqësore të metaleve - makineri dhe paisje Trapan Tuba fleksibël presimi Tuba metalikë fleksibël Ultratinguj - paisje Ultratinguj - pajisje Makineri, mjete dhe paisje Bobina dhe disqe Fonderi - impiante, makineri dhe produkte Frezë - prodhim dhe tregtim Frezë ecentrike Frezë hidraulike Freze oleodinamike Furra elektrike industriale Furra industriale Galvanizim - impiante makineri dhe materiale Impiante dhe paisje vakumi Industria e hekurit dhe metalurgjia - makineri dhe paisje Makineri mishi Makineri mprehëse Makineri për profilizim Makineri për rregullimin e metaleve Makineri prodhimi - paisje dhe aksesorë Makineri prodhimi - prodhim Makineri prodhimi - tregti Makineri prodhimi dhe paisje të përdorura dhe të reja Paisje prerëse dhe zmerilimi me gur Përpunim alumini - makineri Përpunim fijesh metalike - makineri Përpunim llamarinash - makineri Punsonatrice dhe punsona Ribatrice dhe rivatrice Saldatriçe - prodhim dhe tregtim Saldatriçe elektrike Saldime dhe prerje - impiante dhe paisje Torno Vida dhe bullona - makineri Materiale gjysëm të punuara metalike Fije metalike Kabllo metalike Kanaçe Llamarina - prodhim Llamarina - shitje Llamarina hekuri dhe çeliku Llamarina të gjëra dhe me vrima Profile alumini Profile hekuri dhe çeliku Profile të magnetizuara Profile të ngjyrosura Rrip hekuri dhe çeliku Shufra hekuri dhe çeliku Shufra të ngjyrosura Tuba çeliku Tuba çeliku të paoksidueshëm Tuba gize Tuba metalike Zink dhe kallaj Metale dhe aliazhe Alumin dhe aliazhe Alumin dhe duralumin Bakër dhe aliazhe Bronz Çelik i paoksidueshëm - prodhim Çelik i paoksidueshëm - shitje Çelik i thjeshtë Çelik special - prodhim Çelik special - shitje Fije metalike dhe alizhe Fletë metali dhe pluhur metali Hekur Mbetje metalike Metale jo hekuri dhe aliazhe Metale të çmuara Metale të forta Metale të presuar Plumb dhe aliazhe Skrap, grumbullim dhe përpunim Titanium Tunxh Zink dhe aliazhe Mjete dhe materiale mekanike Diamante industriale Kokë trapani Mjete për përpunim metalesh Mjete pune elektrike Mjete pune industriale Modele për fonderi Paisje diamanti Pllaka prerëse industriale Saldime - elektroda Saldime - materiale Stampa- maska dhe hekur për tranxha Stampime me presim Trapanë pleumatik Vegla pune Vegla pune - prodhim Vegla pune - punto spirale Vegla pune - tregti Motorë dhe komponentët e transmetimit Bashkues - prodhim dhe tregtim Bashkues elastik Bashkues hidrodinamik Bashkues universal Bosht motorri dhe shpërndarje Bosht transmetimi Cilindra dhe pistona për motorra Disqe dhe freksione Frena dhe freksione Ingranazhe Kompresorë me ajër dhe me gaz Kushineta - prodhim Kushineta - shitje Mikromotorra Motorra dhe komponentët - prodhim dhe shitje Motorra me djegie të brendshme Motorra me naftë dhe komponentët Motorrë reduktor Ndryshues shpejtësie Pulexhë Reduktues shpejtësie Rripa transmetimi Sfera dhe cilindra Transmetim dhe suport Trazmision me zinxhirë Turbina Turbo kompresorë Unaza Zinxhirë dhe ingranazhe Përpunim çeliku dhe fonderi Fonderi Fonderi alumini Fonderi artistike Fonderi çeliku Fonderi gize Fonderi metali të shkrirë Industria e hekurit dhe metalurgjia Përpunim çeliku Prodhim dhe ngjyrosje profilesh alumini Punime bronzi, tunxhi dhe bakri Pjesë metalike dhe punime hekuri Artikuj fiksues Bulloneri Fasheta metalike shtrënguese Fllanxha Gozhda Orë industriale e preçizionit të lartë Orë industriale me zile- prodhim dhe shitje Paisje dhe valvola për industri të ndryshme Paisje për tuba Rondele kupa Rondele, tavanore dhe dado Spina konike, cilindrike dhe elastike Susta - prodhim dhe shitje Susta dhe amortizator Susta në formë spirale dhe dylbi Thumba Vegla pune - prodhim Vegla pune - shitje me pakicë Vegla pune - shitje me shumicë Vida - prodhim dhe tregtim Vida me fileto Vida me preçizion Pompa Pompa - prodhim Pompa - tregti Pompa elektrike Pompa elektrike zhytëse Pompa hidraulike Pompa injektimi per motorra Pompa matëse Pompa me vakum Pompë centrifugë Pompë për qarkullimin e vajit Prodhime të ndryshme prej metali Ambalazhe metalike Enë metalike Fije metalike Këmbana Kuti metalike Rrjeta dhe tela metalike Rrjeta indusriale Rrjeta insektesh Serbator metalik Shporta Tuba shkarkues metalike, gome, cope dhe plastike Punime mekanike dhe shërbime Balancues statik dhe dinamik Instrumente dhe mjete mprehëse Inxhinieri mekanike Montime industriale Ofiçina mekanike Ofiçina mekanike për mjete detare Ofiçine paisjesh të preçizionit të lartë Paisje dhe makineri të ndryshme me qira Përfaqësuesh shitjesh - mekanika dhe makineri Përfaqësuesh shitjesh -për pajisje dhe materiale hekuri Prerje metalesh për të tretët Riparim gjeneratorësh Riparim kasetofonash Riparim kondicionerësh Riparim motorrash dhe cilindrash Riparime dhe shërbime Riparime industriale - ofiçina Tornitorë Zdrukthtari mekanike Punime metalesh, stampime dhe saldime Çelik inoksidabel- përpunim Çelik special - përpunim Furrë për përpunimin e metaleve Llamarina - përpunim Punime hekuri Punime metalike Saldime metalesh Shpime metalesh Stampime metalesh në të ftohtë Stampime metalesh në të nxehtë Torneri metalesh Torneri në fletë metalike Tuba të lakuar dhe konik Trajtime teknike dhe sipërfaqësore metalesh, galvanizim Fosfatizim Galvanoteknikë Kallajim dhe vulë plumbi Karfica shpuese Krom dhe nikel Larje në argjend, ar, platin dhe serm Larje në bakër, tunxh dhe bronz Lëmues metalesh Metalizim Oksidim dhe anodizim Pastrim dhe shkëlqim metalesh Rërëzim metalesh Smaltime për të tretë Trajtime sipërfaqësore të metaleve Trajtime termike të metaleve Zinkime elektrolitike Zinkime në të nxehte dhe spruco Valvola dhe aparatura matëse Kalibra Kilometërmatës, kohëmatës dhe shpejtësimatës Makina matëse dhe mbushëse me doza Manometër Matës elektrik Matës i ujit, lëngjeve dhe gazit Paisje komandimi për shpërndarje Reduktues dhe regullator shpejtësie Saraçineska Tavolina pune, prove dhe kontrolli Valvola - prodhim dhe tregtim Valvola automatike sigurimi Valvola industriale Valvola pneumatike
MJEKËSIA & ESTETIKA Aparatura, paisje dhe materiale për qëndrat estetike Paisje për parukeri Sallonet e bukurisë - aparaturat dhe materiale Artikuj mjekësor dhe ortopedik Aparatura dëgjimi për të shurdhët Artikuj mjekësor - prodhim Artikuj mjekësor - shitje Artikuj ortopedik Karrige me rrota për të sëmurët Lente kontakti për syze - prodhim me shumicë Ilaçe dhe produkte farmaceutike Depo farmaceutike Farmaci Farmaci veterinare Mjekësia Popullore Produkte bimore Impiante, pajisje dhe furnizime shëndetësore dhe spitalore Epruveta laboratorike Impiante dhe paisje mjekësore dhe elektromjekësore - prodhimi Impiante dhe paisje mjekësore dhe elektromjekësore - shitja Paisje kirurgjikale dhe mjekësore Radiografia dhe radiologjia - impiante, aparatura dhe materiale Sisteme dhe aparatura oksigjenimi - prodhim me shumicë Spitale - paisje dhe materiale Stomatologji - aparatura dhe materiale Mjekët Aardiologji Alergolog Analiza klinike Andrologjia Anestezi dhe reanimacion Angiologjia Dermatologji Dermatologjia dhe sëmundjet seksualisht të transmetueshme Dietologjia dhe shkenca e ushqimit Endokrinologji dhe diabetologjia Fizioterapia Gastrologjia Gjerondologji dhe gjeriatri Hematologjia Kirurg dentar dhe dentist Kirurgji e përgjithshme Kirurgji faciale Kirurgji plastike dhe rikonstruktive Klinika Dentare Mjek i përgjithshëm Mjek i specializuar Mjekësia e përgjithshme Mjekësia e specializuar Mjekësia estetike Mjekësia ligjore dhe e sigurimit Mjekësia sportive Mjekësia tropikale Nefrologjia dhe dializat Neurologjia dhe psikiatria Obstetrika dhe gjinekologjia Okulistika Onkologjia Ortodentologjia Ortopedia dhe traumatologjia Otorinolaringologjia (ORL) Patolog i përgjithshëm Pediatria Radiologji, radioterapi dhe ekografi Reumatologjia Sëmundjet e aparatit të frymëmarrjes Sëmundjet e mëlçisë Sëmundjet infektive Sigurimi i shëndetit të të punësuarve Urologjia Produkte kozmetike dhe tualete Pudër Sapunë dhe sapunë aromatik Qëndra estetike, kozmetika, spa dhe shërbime Banja termale Banja termale Estetistë Masazhe Mbjellja e flokëve - qendra dhe ekzaminimet Parfumeri Paruke Parukeri për femra Parukeri për meshkuj Pedikyr dhe manikyr Podologji Qendra estetike Sallone bukurie Spa - terapitë Tatuazhe dhe pirsing Spitale dhe shërbime shëndetësore Agopuntur Ambulanca dhe konsultore Ambulanca private Analiza klinike - qendra dhe laboratorë Asistent social - zyra të organizatave publike dhe private Azile pleqsh dhe klinika private Biologjia - laboratorë dhe studime Infermier dhe kujdesi në shtëpi Kiropraktika Klinika dentare 24 orë Mami Mjekësia popullore Ndihma dhe mbrojtja për fëmijë Ndihma dhe mbrotja sociale Ndihmë e shpejtë Përfaqësues shitjesh - ilace, artikuj shëndetësor dhe materiale për spitalet Psikoanaliza - qendra dhe studimet Psikologji - studime Qëndra anti duhan Qendra shëndetësore lokale Radiologji dhe ekografi - kabinete dhe studime Shoqata vullnetarësh dhe solidariteti Spitale Spitale private Stomatologët - laboratorët Terapist dhe fizioterapi Transporti i personave me aftësi të kufizuara
NDËRTIMI Aparatura dhe shërbime frigoriferike Dhoma frigoriferike Frigoriferë - aksesorë dhe pjesë Frigoriferë industrial dhe tregtar - prodhimi Frigoriferë industrial dhe tregtar - riparimi Frigoriferë industrial dhe tregtar - shitja Ftohës uji Magazina frigoriferike Hidrosanitare dhe aksesorë Tualete publike me qira Impiante dhe produkte teknologjike për ndërtim Antena radio - televizive Artikuj dhe paisje mbrojtëse nga aksidentet Ashensorë - instalim dhe mirëmbajtje Ashensorë - ndërtim Cetofoni, mikrofon, videocetofoni Fikëse zjarri - prodhim Fikëse zjarri - shitje Impiante ajri të kondicionuar - instalim dhe mirëmbajtje Impiante ajri të kondicionuar - prodhim dhe shitje Impiante elektrike industriale dhe civile - instalimi dhe mirëmbajtja Impiante elektrike industriale dhe civile - prodhim Impiante gazi industriale dhe civile Impiante hidraulike dhe termohidraulike Instrumenta për inxhinierinë dhe topografinë Mbrojtja civile - pajisje Mirëmbajtje e teknologjive industriale Ndriçimi - impiante dhe materiale Orë të vendosura në ndërtesa dhe rrugë Paisje të sigurisë dhe alarmit Parking - impiante dhe pajisje Porta, dyer dhe porta automatike dhe me telekomanda Rrufepritëse Sinjalizues zjarri - impiante, paisje dhe materiale Sistem alarmi Sistem sigurie për shtëpinë Sisteme sigurimi Telefonia - impiante dhe aparatura Klimatizimi dhe kondicionimi : aparatura dhe shërbime Ajër i kondicionuar - prodhimi Ajër i kondicionuar - shitja Ajër i kondicionuar për automjete Aspiratorë Autokondicionerë Filtrues ajri Impiante aspirimi Kulla ftohëse Motorrë ftohës dhe kondicionerë Sisteme kondicionimi Stabilizues dhe thithes lageshtie Ventilator Ventilimi - impiante Kompani ndërtimi civil dhe industrial Garazhe të parafabrikuara Gërmime dhe shembje Hidroizolimi i çative të shtëpive Izolant termik dhe akustik - instalimi Izolim akustik Kanalizime Kapanone dhe tenda të ndryshme Kompani ndërtimi Konstruksione metalike Materiale termoizoluese Mirëmbajtje ndërtesash Mirëmbajtje urash dhe tunelesh Ndërtimi I themeleve të ndërtesave të mëdha dhe konsolidimi I tyre Paisje nënujore Prishja e fasadave të ndërtesave Punime të ndërtimit Rrugë - ndërtim dhe mirëmbatje Shërbime shpimesh Shtëpi të parafabrikuara dhe shtëpi të vogla prej druri Komponent për ndërtim dhe parafabrikim Arredimi i rrugëve Çimento dhe beton - komponentët Çimento parafabrikate Inerte Kapakët e pusetave Kënde lojërash për kopshte dhe parqe Murator dhe Shtrues Pllakash Ndërtime parafabrikate Panele - prodhimi dhe shitja me shumicë Panele bllokuese akustike Panele diellore Panele sandwich Panele të parafabrikuara Puseta të ujërave të zeza Shatërvane Shkallë të brendshme dhe të jashtme Shtylla betoni për themele Tavane dhe punime gipsi për tavanet Tjegulla Tjegulla prej çimentoje Tub çimentoje Tuba dhe tubacione - prodhim dhe shitje Tuba nxehtësie dhe oxhaqe Tuba për ndërtim Varre historike Xham akulli - komponentët Zbukurime gipsi Korniza dritaresh Brava Brava me kartë Brava të blinduara Brava, dryna dhe çelësa Dritare çatie prej xhami Dritare dhe korniza alumini Dritare dhe korniza druri Dritare dhe korniza metalike Dritare dhe korniza plastike Dyer Dyer garazhi automatike dhe manuale Dyer industriale fleksibël Dyer të palosshme dhe rrëshqitëse Grila Grila druri dhe metalike Grila të jashtme të tejdukshme Kangjella hekuri Kopje Çelësash Ndarës ambienti lëvizëse Makineri dhe impiante për ndërtim dhe punë publike Autobetonier dhe betonier Çimento - qendra dhe pompa Eskavatorë dhe vinça Impiante për sinjalistike Makinë për ndërtimin e rrugëve - prodhimi Makinë për ndërtimin e rrugëve - shitja, dhënia me qira dhe riparimi Makineri për perpunimin e reres dhe granitit Makineri thërrmuese Mermer, granit dhe përpunimi i gurit - makineri Miniera dhe shpella - impiante dhe makineri Pastrues dëbore, ngjeshës dhe makineri prodhimi dëbore Piataforma dhe shkallë Pompë industriale Prodhim qelqi - makineri dhe paisje Qeramika dhe duruesit e nxehtësisë - impiantet, makineritë dhe materialet Shërbim me vinç Shërbime me vinça të mëdhenj Shpime dhe sondazhe - makineri dhe aparatura Trapan elektrik dhe pleumatik Tulla - impiante dhe makineri Vinç për ndërtim Makineri dhe paisje për ekologjinë dhe riciklim i mbetjeve Energji diellore dhe energji alternative - impiante dhe komponentë Filtra - prodhim dhe shitje Filtra ajri Filtra ajri të kompesuar Filtra uji Filtrimi dhe pastrimi i ujit - impiante dhe aparatura Filtrimi i mbetjeve civile dhe industriale - impiante dhe aparatura Filtrimi i ndotësve të ajrit - impiante dhe shërbime Fshesa me korrent dhe luçidues për përdorim industrial Makineri industriale pastrimi Mbeturina civile, industriale dhe speciale - impiante, makineri dhe paisje Materiale për ndërtim Allçi Argjilë Beton i përzier Çimento Fibra lane,xhami dhe guri Fletë metalike ndërtimi Furrë me dru Gëlqere Gjeosintentike dhe gjeotekstile Izolant termik dhe akustik - prodhim Izolant termik dhe akustik - tregtim Koll Kuarc Laborator materialesh ndërtimi Llaç - prodhim dhe shitje Materiale hidroizoluese për ndërtimin e rrugëve Materiale ndërtimi Miniera dhe shpella Pllaka guri Rërë, zhavorr dhe gurë të vegjël Skoç Tulla Ulluqe Veshje të papërshkueshme nga uji Mermer, gur dhe materiale të tjera të ngjashme Granit Mermer dhe materiale të tjera - përpunimi Mermer dhe materiale të tjera - shitja Mozaik artistik Mozaik dhe mermer për dysheme dhe mure Pllaka dekorative Pllaka guri Pllaka trotuari dhe gurë për dysheme dhe mure Paisje për ndërtim dhe punë publike Dysheme Dysheme druri Dysheme druri, linoleumi dhe plastike Dysheme industriale Gardh mbrojtës Grila metalike mbrojtëse dhe rrethuese Kafaz teli per mbrojtje hidrologjike Makete Mbrojtëse metalike anësore të rrugëve Paisje ndërtimi Parkete Shkallë Sinjalistika e kompanive, kantierëve dhe të sigurisë Sinjalistika rrugore Skela metalike dhe skela për manifestime Skela ndërtimi Veshje Veshje druri Veshje mbrojtëse dhe izoluese Veshje murale Produkte dhe përpunim qelqi Dopio xhama Enë qelqi Xham dhe qelq për përdorim industrial dhe shkencor Xham mbrojtës nga dielli Xhama dhe kristale te temperuar dhe per sigurim Xhama dhe vetrata Qeramika: produkte dhe përpunime Pllaka guri Pllaka për dysheme dhe mure Qeramikë artistike Qeramikë për dysheme dhe veshjen e mureve - prodhim me shumicë Qeramikë për dysheme dhe veshjen e mureve - shitje me pakicë Qeramikë për përdorim teknik dhe industrial Shërbime dhe punë për ekologjinë dhe riciklim i mbetjeve Analiza kimike, industriale dhe merceologjike Dezifektim, dezinsektim dhe deratizim Ekologji - shërbim dhe konsultim Filtrimi dhe trajtimi i ujit - shërbime Izolues akustik industrial Makina plehrash Materiale radioktive - pastrimi dhe riciklimi Pastrimi dhe fshirja e kaldajave Plehra industriale dhe speciale riciklim dhe trajtim Shërbime pastrimi Tregtues mallrash të përdorura Shërbime dhe punë për ndërtimin dhe punë publike Administrim i pasurive të patundshme Agjenci imobiliare Ambiente me qira Arkitekt - studime Bojaxhi Dekorues Dysheme - shkëlqimi, vendosja e parketeve dhe lyerja Elektriçist Energjia elektrike - shoqëria e prodhimit dhe shërbimet Gjeologjia, gjeoteknika dhe topografia - studime dhe shërbime Gjeometër - studime Hidraulik Hidraulik dhe teneqepunues Hidrocentrale Inxhinierë - studime Lyerje ndërtesash Mbrojtja civile - shërbime Përfaqësues shitjesh - ndërtim, dritare, hidrosanitare dhe hidraulike Punime hekuri Shoqëri imobiliare Shoqëri inxhinierike Shufra hekuri për çimento - përpunimi dhe makina prerëse Studio projektimi dhe zbatimi Stukues Telekomunikimi - shoqëri menaxhuese Teneqepunues Tjegulla betoni - dekontaminimi dhe shkatërrimi Ujë i pijshëm - shoqëria operuese Zhbllokues kanalizimesh dhe i ujërave të zeza Termoteknika dhe ngrohja: aparatura dhe shërbime Bateri, tuba dhe aerotermë Djegës gazi dhe karboni Djegës nafte, benzine dhe vajguri - instalimi dhe mirëmbajtja Djegës nafte, benzine dhe vajguri - prodhimi Djegës nafte, benzine dhe vajguri - shitja Gjeneratorë ajri të ftohtë dhe me avull Gjeneratorë gazi - impiante Kaldaja - prodhim dhe shitje Kaldaja me avull Kaldaja me gaz Kaldaja ngrohëse Kontrolli i temperaturës - impiante dhe përbërës Ngrohja - aparatura dhe materiale Ngrohja - impiante dhe mirëmbajtja Radiatorë ngrohës Rezistencë Shkëmbyes energjie Termometër Termoteknika - impiante dhe makineri
PUBLICITETI Kërkimi, përzgjedhja dhe trajnimi i personelit Agjensi punesimi Konsulencë teknike dhe administrative Armatura Certifikime Iso Çertifikimi i cilësisë, sigurisë dhe ambientit Ekspertë industrialë Konsulenca industriale Konsulenca speciale Konsulenca të drejtimit dhe organizimit të shoqërisë Konsulenca të punës Kontabilistë Kontabilistë dhe ekspertë biznesi Llogaritar Meteorologjia - stacione vëzhgimi Shërbime inxhinierike Teknologji ushqimore - konsulencë dhe studime Vlerësim i pasurive të paluajtshme Profesionistë - studime dhe shërbime të shoqatave të biznesit Borde dhe shoqata profesionale Konsulencë imazhi Konsulta - qëndra dhe studime Parti dhe lëvizje politike Shoqata dhe organizata fetare Shoqata teknike dhe socio - ekonomike Shoqata tregtare dhe sindikata Shoqatat dhe institucione të sigurimeve shoqërore Sociologjia - qëndra dhe studime Publiciteti, marketingu dhe komunikimi Marketingu dhe studimi i tregut Marrëdhënie me publikun Publicitet direkt - adresat komerciale Publicitet direkt dhe promocion shitjesh Publiciteti - agjencitë Publiciteti - konsulenca dhe shërbimet Publiciteti - reklamim i jashtëm dhe i vazhdueshëm Telemarketing dhe call center Shërbime ndihmëse të analizave, kontrollit dhe kërkimit Kërkim shkencor - institucione Kërkim shkencor - laboratorë Këshilla mbi të ushqyerin dhe dietat - studime Kontroll i cilësisë së mallrave Kontrolli jodestruktiv - shërbime Observatorë astronomik Shërbime ndihmëse të çertifikuara, riprodhime, dizenjime dhe foto Fotografia industriale Praktika dhe çertifikata - agjenci Reklamim - Shërbime fotografike Riprodhim dizenjosh - shërbime Shërbime ndihmëse të mbikqyrjes, mirëmbajtjes dhe pastrimit Bashkëpunime të brendshme - agjensi Vigjilenca dhe mbikëqyrja Shërbime për kompanitë, manifestime dhe suport mbi këmbimet tregtare Agjenci investigative Arkeologjia dhe trashëgimia kulturore - shërbime dhe punë Informacione tregtare Kongrese dhe konferenca - organizime dhe shërbime Manekin Panaire dhe ekspozita - organizatorët Panaire dhe ekspozita - përgatitje dhe shërbime Përkthyes dhe interpretues Shoqata, organizata dhe organizma ndërkombëtare Stenda - të projektuara, të ndërtuara dhe marrja me qira Titruese Zyra të mobiluara dhe shërbime
SPORTI & KOHA E LIRË Artikuj për kohën e lirë Artikuj për karnavale dhe festa biçikleta Biçikleta me qira Flamuj dhe parrulla Libër taksi Lojëra dhe lodra Paisje dhe pjesë për biçikleta Prodhim dhe shitje me shumicë për biçikleta Prodhim dhe shitje me shumicë për lodra Prodhim dhe shitje me shumicë për medalje Shitje dhe riparime biçikletash Artikuj sportivë Artiku sportivë me pakicë Artikuj gjuetie dhe peshkimi Makina gare dhe aksesorë Pajisje profesionale zhytjeje Prodhim dhe shitje me shumicë për armë dhe municione Prodhim dhe shitje me shumicë për artikuj gjuetie dhe peshkimi Prodhim dhe shitje me shumicë për artikuj sportivë Prodhim me shumicë për zhytje Shitje me pakicë për armë dhe municione Sport - artikuj zyrtar dhe marketingu Impiante dhe pajisje për sportin dhe kohën e lirë Impiante sportive dhe rekreative Paisje për luna park dhe cirk Paisje për ski dhe ngjitje Pishina dhe aksesorë Kafshë shtëpiake Shërbime për kafshë shtëpiake Kamera optike Foto studio dhe stampime Prodhim me pakicë për lente dhe syze Prodhim me pakicë për paisje fotografike Prodhim me shumicë per aparate optike Prodhim me shumicë për paisje fotografike Projektorë video - foto Syze prodhim me shumicë Kamping Fshat turistik Fuoristradë dhe aksesorë Hostele Kamping Kamping, hostele dhe qendra turistike Mbulesa mushamaje Prodhim dhe shitje me shumicë për paisje kamping Rimorkio për automjete Rulota dhe aksesorë Shitje me për paisje kamping Kohë e lirë dhe hobe Koleksionues makinash Koleksionues monedhash Koleksionues objektesh antike Koleksionues pullash Muzika Audio dhe video DJ Fizarmonika Juke boxes Muzikë live Piano Prodhim dhe shitje me shumicë për Instrumenta muzikorë dhe aksesorë Prodhim me shumicë per disqe,cd,dvd dhe suport audio/video Shitje disqe, cd dhe dvd Shitje me pakicë për Instrumenta muzikorë dhe aksesorë Studio muzikore Shërbime për kohën e lirë Astrologji Baste sportive Kurse për lloto dhe lojëra kompjuterike Qëndra interneti Shërbime për sportin dhe kohën e lirë Agjenci bastesh për garat me kuaj Agjenci detare Aksesorë dhe paisje për ngjitje Ballcamosje Federata sporti Garazh për varka dhe rulota Kalçeto Kazino Klube sportive Komplekse argëtimi dhe akuapark Komplekse vilash Kopsht botanik Kopsht zoologjik dhe akuariume Lojëra, bilardo dhe bowling Makina me qira Paisje dhe kurse fluturime Paisje dhe kurse noti Paisje dhe kurse për disiplina të ndryshme sporti Paisje dhe kurse për zhytje Palestra dhe fitnes Parqe dhe rezerva natyrore Plazh privat Plazh publik Qëndra sportive qëndra-sportive Sallë për lojra fati Sex shop Shezllona Strehë malore për alpinistë Shëtitje me varkë Pajisjet e ekuipazhit për shëtitje me varkë Kantier detar Litarë dhe spango Motorrë për skafe Paisje për anije Prodhim dhe shitje me pakicë për motoskafë Prodhim dhe shitje me shumicë për jahte, varka dhe motoskafe Shitje me pakicë për jahte, varka dhe motoskafe Varka me qira
USHQIMI Agrikultura, Hortikultura, Florikultura Agrume Bimë mjekësore Drithëra Duhan, Puro, Cigare - Prodhim dhe Shitje Ferma Fidanishte e luleve dhe e bimëve Kantina Kërpurdha dhe Tartuf Lule dhe bimë me pakicë Lule dhe bimë me shumicë Oriz Ortofrutikulturë Receta Blegtori dhe peshkim, rritje e kafshëve të vogla Akuakultura Bagëti - rritje dhe tregti Kafshë shtëpiake - rritje dhe stërvitje Kafshë shtëpiake - shitje Pulari Qendra sporti dhe kurse - kalërim Zogj Embëlsira, akullore Akullore- Prodhim dhe Shitje Biskota dhe krakers Cokollatë dhe kakao Marmelatë dhe reçel Mjaltë dhe produkte bletarie Panetone Pastiçeri - Shitje me pakicë Pastiçeri - Shitje me shumicë Pastiçeri dhe ëmbëlsira - Prodhimi dhe Shitje me shumicë Pastiçeri -Prodhim Furnizime për bujqësi, blegtori dhe peshkim Agrikulture- Produkte & Paisje Akuakultura- pajisje dhe furnizime Bletari-Paisje dhe furnizime Fara dhe zhardhokë Farmaci Bujqësore Insekticide, fungicide dhe pesticide Kafshë shtëpiake-Ushqime dhe aksesorë-Shitje me pakicë Kafshë shtëpiake-Ushqime dhe aksesorë-Shitje me shumicë Pleh dhe fertilizues Rrjetet - Prodhimi dhe tregtia Tregtim produktesh bujqësore dhe blegtorale Ushqim, foragjere dhe blegtorale Ushqime për kafshë - Prodhim dhe shitje me shumicë Veterinaria- artikuj dhe produkte Zooteknia-produktet Ingredientë, Erëza, Çaj,Kafe Açeto Caj, kamomil dhe bustina Dhjam për përdorim ushqimor Fruta të thata dhe erëza Gjalp Kafe e pjekur dhe e papjekur Kripërat dhe minieralet e kripës Përpunim kafeje dhe shitje me pakicë Përpunim kafeje dhe shitje me shumicë Prodhues vaji Ruajtja dhe konservimi I ushqimeve Sheqer Ushqimore Vaj vegjetal Makineri dhe pajisje për bujqësi, blegtori dhe peshkim Makineri dhe paisje për kopësht Impiante ujitëse Industria e duhanit - makineri dhe paisje Makineri bujqësore Makineri bujqësore - prodhim Makineri dhe paisje për pulari Makineri dhe pajisje për tharje Paisje per makineri bujqësore Peshkimi detar dhe oqeanik - paisjet dhe materialet Pluhurues, nebulizator dhe spërkatës Sera-Impiante dhe Paisje Serbatore-Çisterna Sharra Shitje dhe riparim i Paisjeve Bujqësore Traktorë dhe transportues Zooteknika-Impiante, Makineri dhe Paisje Makineri dhe pajisje për industrinë ushqimore dhe pijet Bute dhe fuçi Impiante dhe makineri brumi Impiante dhe makineri per brume dhe pastiçeri Impiante dhe makineri per sallam dhe proshutë Impiante per prodhimin e vajit Industria e ëmbëlsirave - makineritë Industria e qumështit-makineritë Industria e ushqimit të konservuar-Makineritë Makineri & Paisje për pastiçeri & akullore - shumicë Makineri & Paisje për prodhime brumi & pastiçeri Makineri & Paisje për prodhimin e verës - pakicë Makineri & Paisje për prodhimin e verës - shumicë Makineri për mbushje shishesh Makineri për përpunimin e mishit Makineri për prodhim akulli Mullitë-makineri dhe paisje Paisje dhe sisteme për birra dhe pije me krikëll Paisje dhe vegla zgare Thertore - paisje dhe furnizime Mish, Sallam, Peshk Dyqan mishi Dyqan për mish kali Dyqan peshku Gastronomi dhe sallameri Mish i fresket dhe i ngrirë- Përpunim dhe Shitje Peshk i fresket dhe i ngrirë-Përpunim dhe shitje Prodhime të ngrira deti Pulari dhe lepuj me pakicë Pulari dhe lepuj me shumicë Sallam, suxhuk-prodhim Pije alkolike Birra- Prodhim dhe Shitje Lëngje frutash dhe perimesh Pije Alkolike Pije alkolike - Shitje me pakicë Pije alkolike-Prodhim dhe Shitje me shumicë Pije joalkolike Suplemente Ushqimore Ujë natyral dhe i gazuar - Shitje Ujë natyral dhe i gazuar-Prodhimi Verë, Shampanjë-Prodhim dhe Shitje me shumicë Vinotekë Produkte ushqimore Baxho Bukë industriale dhe artizanale Bulmet Byrektore Çibukë Djathë dhe nënprodukte të qumështit- shitje me pakice Djathra dhe nënprodukte të qumështit - Prodhim me shumicë Fruta- perime, shitje me pakicë Fruta- perime, shitje me shumicë Fruta të thata Furrë buke Magazina ushqimore Miell Patate të skuqura dhe produkte snack Prodhime me pakice të nënprodukteve të brumit Prodhime me shumice të nënprodukteve të brumit Produktet ushqimore - prodhim dhe shitje me shumicë Produktet ushqimore- shitje me pakice Qumësht Qumështi dhe nënproduktet e tij Ushqime Bio Ushqime dietike makrobiologjike- prodhim dhe shitje me shumice Ushqime dietike makrobiologjike- shitje me pakice Ushqime të konservuara Ushqime të ngrira - shitje me pakicë Ushqime te ngrira - shitje me shumice Vezë Produktet për industrinë ushqimore dhe të pijeve Akull i thatë Amidon, glukozë dhe karbohidrate Esenca, ekstrakte dhe produkte aromatike ushqimore Kaush akulloreje Maja dhe elb Qese letre Shishe, epruveta dhe damixhanë Shkrim mbi ëmbëlsira Suplementë, ngjyrues dhe pigmente për përdorim ushqimor Tapa dhe kapakë shishesh Xhelatinë Zorrë kafshësh Shërbime për blegtori e bujqësi Aksesorë për kafshë shtëpiake Bioteknologjia Bonifikim dhe ujitje Kërkime shkencore - stacione dhe institute eksperimentale Këshillim për bujqësinë dhe pylltarinë Klinika dhe laboratore veterinarë Konsorciume Kopshtari - shërbime Kovaç Mbetje mishi - grumbullimi dhe trajtimi Punë bujqësore dhe pylltari Puse arteziane - Shpime dhe mirëmbajtje Zooteknika - qendra eksperimentale dhe riprodhimi Shërbime për industrinë ushqimore dhe pije Cash and Carry Kioskë Magazina të mëdha Markete Minimarkete Mullinj Outlet dhe pika shitje tek prodhuesit Përfaqësues per ushqime,verë, pije dhe ëmbëlsira Qendra biznesi Qendra tregtare Qendra tregtare, supermarkete dhe dyqane të medha Shitje ambulante Shitje me porosi Shoqatat konsumatore Supermarkete Supermarkete non Stop Tregje të përgjithshme dhe segmente të tregut Shërbime për restorante Restorante dhe Katering Salla dhe shërbime për bankete dhe pritje
VESHJA Aksesorë veshje Çadra dhe çadra plazhi Dantella Dorashka - prodhim me shumicë Kapele për meshkuj dhe fëmijë - prodhim me shumicë Kapele për meshkuj dhe fëmijë - shitje me pakicë Kapele për zonja Kravata dhe shalle Qëndisje - prodhim me shumicë Qëndisje - shitje me pakicë Rripa dhe tirande Tyl dhe vello Çarçaf, mbulesa, perde, batanije Batanije dhe mbulesa Çarcaf, mbulesa për hotele dhe institucione Çarcaf, mbulesa për shtëpinë - prodhim me shumicë Çarcaf, mbulesa për shtëpinë - shitje me pakicë Metrazhe Fije dhe materiale tekstile të papërpunuara Fibra tekstile Fije dhe penjë llastiku Fije leshi - prodhim dhe shitje me shumicë Fije leshi dhe pëlhura Fije liri dhe pëlhura - prodhim me shumicë Fije mëndafshi dhe pëlhure - prodhim dhe shitje me shumicë Fije pambuku dhe pëlhura - prodhim me shumicë Fije sintetike Fije tekstili - shitje me pakicë Fije tekstili- prodhim dhe shitje me shumicë Leshi i papërpunuar Penjë për qepje Këpucë, artikuj lëkure, lëkura Artikuj lëkure - prodhim me shumicë Artikuj lëkure - shitje me pakicë Çanta dhe çanta dore - prodhim dhe shitje me shumicë Çanta dhe çanta dore - shitje me pakicë Këpucë - prodhim me shumicë Këpucë - shitje me pakicë Këpucë me porosi dhe këpucarë Lëkura për peliçe Lëkura për veshje Lëkurë dhe gëzof - prodhim dhe tregtim Valixhe dhe artikuj për udhëtim - prodhim me shumicë Valixhe dhe artikuj për udhëtim - shitje me pakicë Lëndë të para dhe aksesorë për veshje dhe artikuj lëkure Aksesorë për artikuj lëkure Aksesorë për qepje Aksesorë qëndistarie për perde Astarë Bobina Etiketa të qepura dhe të stampuara Fabrika këpucësh dhe këpucarë - Lëndë e parë dhe aksesorë Fasoneri Furça dhe krëhër Gjilpëra dhe Karfica Industria e kapeleve - lëndë e parë dhe aksesorë Kopsa Lëndë e parë dhe aksesorë për veshje Lëndë e parë për rrobaqepsi Manekinë Materiale mbushës për jastëkë, jorgane dhe dysheke Materiale mbushës për jastëkë, jorganë dhe dyshekë Mbetje lëkure Mostra letre, pëlhure dhe plastike Perde dhe aksesorë Pupla dhe dyshekë me pupla Rrobaqepsi dhe stilime veshjesh Taka, aksesorë për këpucë Togëza Zinxhirë Makineri, impiante dhe pajisje për veshje dhe lëkura Hekur me avull Impiante dhe makineri për lavanderi Impiante dhe makineri për lavastovilje Impiante dhe makineri për pastrim kimik Makina qepëse industriale Makineri dhe lëndë e parë për kopsa Makineri dhe lëndë e parë për mallra lëkure Makineri dhe paisje për konfeksione Makineri dhe paisje për ngjitje dhe lyerje Makineri per geta dhe çorape Makineri për hekurosje Makineri për mallra lëkure dhe këpucë Makineri për ngjitje Makineri për ngjyrosje lëkure Makineri tekstile Makineri tekstile - aksesorë dhe lëndë e parë Makineri trikotazhi- prodhim & shitje me pakicë Makineri trikotazhi- prodhim & shitje me shumicë Prodhim makinash qepëse Sistem antistatik Tregtim dhe riparime makinash qepëse Pëlhura dhe stof Pëlhura dhe copa elastike Pëlhura dhe stof - prodhim me shumicë Pëlhura dhe stof - shitje me pakicë Pëlhura leshi Pëlhura mobiliesh - prodhim me shumicë Pëlhura mobiliesh - shitje me pakicë Pëlhura për përdorim teknik dhe industrial Pëlhura shajaku Pëlhura të plastifikuara dhe të gomuara Tapet bari Tapete Tenda dhe grila Tenda dhe perde Shërbime për veshje dhe mallrat e lëkurës Agjenci mode dhe shërbime Bëje vetë Dizenjime për pëlhura Hekurosje - shërbim për të tretët Kastor dhe lëkurë - punime artistike Larje tapetesh dhe kolltuqesh Larje tapicerie Lavanderi Lavanderi industriale për materiale pambuku Lustrim dhe shkëlqim nga jashtë i objekteve Lyerje - shërbim për të tretët Lyerje fijesh dhe copash Makineri për pala lëkure Ngjitje dhe lyerje Ngjyrosje e artikujve të gëzofit Ngjyrosje e artikujve të lëkurës Pastrim Kimik Peliçe & Lëkurë - mirëmbajtje dhe pastrim Përfaqësues shitjesh - këpucë, lëkurë dhe mallra lëkure Përfaqësues shitjesh - tekstile, veshje, trikotazh dhe fije Qepje dhe riparime me dorë Qepje dhe riparime veshjesh me dorë Shkollë për stiliste Shkollë rrobaqepësie Stampim i pëlhurave Trajtime për fije dhe pëlhura Vetshërbim lavanderie Veshje intime, çorape dhe rroba banjo Buste, korse dhe recipeta Çorape dhe geta - prodhim me shumicë Çorape dhe geta - shitje me pakicë Kostum plazhi dhe rroba plazhi Shami Veshje intime - prodhim me pakicë Veshje intime - prodhim me shumicë Veshje të sipërme, trikotazh , gëzof Artikuj kërcimi Atelie & Butikë Butikë Furnizime ushtarake Fustane nusërie dhe mbremjeje Gëzof dhe artikuj prej lëkure - imitim dhe sintetikë Këmisha Konfeksione Konfeksione kundra ujit Kostume popullore Kostume teatrale, për spektakël dhe ceremoni Peliçe Rrobaqepsi për burra Rrobaqepsi për gra Sport - paisje dhe veshje për kalërim Trikotazh - prodhim me shumicë Trikotazh - veshje me pakicë Veshje - Shitje me pakicë Veshje dhe fustane kishtare Veshje dhe uniforma Veshje lëkure - prodhim me shumicë Veshje lëkure - shitje me pakicë Veshje për femijë Veshje për femra Veshje për gra shtatëzane dhe bebe Veshje për meshkuj - prodhim me shumicë Veshje për meshkuj - shitje me pakicë Veshje për punë dhe veshje mbrojtëse Veshje -Prodhim me shumicë Veshje sportive - prodhim me shumicë Veshje sportive, xhinse dhe veshje të përditshme - shitje me pakicë Veshje te përdorura Xhinse dhe veshje të përditshme - prodhim me shumicë
ZYRA & BIZNESI Makineri për zyra Arkivimi i dokumentave Makineri numërimi parash Makineri për shërbime postare Makineri për zyra - prodhimi Makineri për zyra - shitja, dhënia me qira dhe riparimi Makineri shkrimi dhe sistemet e të shkruarit Mikro filma dhe mikro produkte - aparatura dhe shërbime Posta - paisje pneumatike Prerëse letre Sistem me kartë për kontrollin e hyrjes Makineri, instrumenta dhe aparatura për aktivitetin industrial Instrumenta matës, kontrollues dhe rregullues Kontrolle jodistruktive - impiante, aparatura dhe produkte Sitë Mobile dhe paisje për zyra Makineta - prodhimi Makineta - shitja dhe menaxhimi Tabela të zeza shkrimi dhe projektorë Mobilie dhe paisje për aktivitete tregtare dhe artizanale Aksesorë dyqani Furnizime dhe paisje për dyqanet Kasa Publiciteti i dyqaneve - ekspozitor, shfaqje dhe promovim Vitrinat e dyqaneve - prodhim dhe tregtim Paisje industriale për parandalimin, kontrollin dhe sigurinë Dorashka pune Paisje për aktivitete industriale Antivibrues Artikuj teknik industrial Disqe gërryese dhe prerës diamanti Furça industriale Gomina industriale Grafit Lesh për grryerjen e çelikut Letër zmerile Makineri zgjerimi Ngjitëse dhe letër ngjitëse Paisje industriale Penela Prodhimi dhe shpërndarja e rrotave Rikuperime të ndryshme industriale Rroba për industrinë Rrota për karroca dhe karrige Unaza dhe guanizione shtrëngimi Paisje për aktivitete tregtare dhe artizanale Artikuj promocional Billboard - realizim Etiketa të gdhendura, të printuara dhe qeramike Gdhendja e metaleve dhe plastikës Karroca dhe shporta për supermarkete Prodhimi dhe tregtimi i targave Realizim i reklamimit në automjete Reklamimi - tabela dhe targa Reklamimi i objekteve Restaurimi i produkteve dhe materialeve Targa plastike transparente Paisje për kongrese, panaire dhe manifestime Impiante dhe paisje për kongrese dhe konferenca Paisje për zyra Artikuj dizajni, grafika dhe artet e bukura Paisje zyrash Stilograf Tobbaco